Adres :

Barbaros Mah. Hacı Mustafa Bey Cad. No:44 / ÇANAKKALE

 

Tel:  0 286 222 00 99

        0 538 811 35 49

 

  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

TUAL KIZ ÖĞRENCİ YURDU

 

       

 Alanında öncü, deneyimli ve eğitimli personeliyle, her türlü sorununuzun çözümüne katkı sağlayan,ilgi ve seçimlerinize dayalı sosyal bir çevre içinde olmanıza yardımcı, kaliteli, konforlu, güvenli ve özgür yaşanabilen ortamlarda, sizlerin sıcak bir aile ortamında yaşamanız için en uygun ve ekonomik seçenekleri sunmaktadır.

   T.C. Milli Eğitim Bakanlığınca ve Çanakkale Valiliğince düzenli olarak denetlenmektedir.

Bu yüzden siz aileler için en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı, güvenerek huzur içinde teslim edebileceğiniz doğru adrestir.

​KONUMUMUZ

Yurdumuz Çanakkale il merkezi ile mesafeleri bakımından yakın konumlarda olan Lapseki, Ezine, Eceabat ve Gelibolu ilçelerinde yükseköğrenim gören kız öğrencilerimize barınma beslenme ve sosyal faaliyetler konularında hizmet veren 90 yatak kapasiteli bir işletmedir.

   

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin şehir merkezinde bulunan Eğitim Fakültesinin yer aldığı Anafartalar Yerleşkesine 2 km. Pek çok fakülte ve meslek yüksek okulun yer aldığı Terzioğlu yerleşkesine 3 km. Astrofizik Araştırma Merkezi ve Ziraat Fakültesi Uygulama alanlarının bulunduğu Sarıcaeli Yerleşkesine 5 km mesafededir.Yurdumuzun 100m ilerisinde otobüs durakları bulunmaktadır.

 
 
YEMEKHANEMİZ

Yemekhanemiz öğrencilerimize kaliteli bir öğün yemeği için gereken her türlü donananıma sahip olmakta, yemek üretimi ve hazırlığında yeterli ve deneyimli personelle kalite hizmet vermektedir.Gerek sunum ekipmanları gerekse yemek üretim malzemeleri ve aylık menülerimiz siz öğrencilerimizin memnuniyeti için özenle seçilmektedir. Yemek ve kahvaltı servisleri self servistir. Kahvaltılarımız her gün 12 çeşit hazırlanmakta olup sabah 08:00 ile 11:00 saatleri arasında alınabilir. Akşam yemeklerimiz hergün 4 çeşit hazırlanmakta olup saat 18:00 ile 23:00 saatleri arası servis edilir. Yemekhane personelimiz her türlü belge ve yetkiye sahip olup periyodik gerekli portör muayeneleri yapılmaktadır. Yemek menülerimiz aylık periyodlarda belirlenip, menülerimiz öğrencilerimizin istekleri, çeşitlilik ve mevsim sebzeleri dikkate alınarak düzenlenmektedir

 

​KAFETERYAMIZ

Öğrencilerimiz yurdumuzun kafeteryasında, sorunsuzca sağlık ve hijyen koşullarından taviz vermeden günlük tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Kafeterya kısmı öğrencilerimizin dilerlerse toplu olarak ders ve etüd çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri, gerekirse de arkadaşlarıyla doyasıya sohbet edip zaman geçirebilecekleri, tv izleyebilecekleri şekilde dizayn edilmiştir.

 

Cumartesi günleri sinema günleri her ay yaptığımız doğum günleriylede kafeteryamızda öğrencilerimiz hoşça vakit geçirmektedir.

 

 

​FİTNESS SALONUMUZ 

Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak"tır. Diğer bütün sporlardan farklı olarak, bütün kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır.

 

Öğrencilerimizin hem zihinsel hem bedensel yorgunluklarını atabilecekleri fitness ve aerobik salonumuz, yeni ve modern spor aletleriyle donatılmıştır.

 

ETÜT SALONUMUZ

Etüd salonumuzda önceliğimiz, öğrencilerimize düzenli bir çalışma ortamı oluşturup, rahatça ders çalışıp sınavlara hazırlanabilecekleri aydınlık, temiz ve sakin bir ortam sunmaktır.

 

Ayrıca öğrencilerimiz etüd salonunda bulunan tam donanımlı bilgisayardan istedikleri zaman yararlanabilir ve Wi-Fi sayesinde interneti diledikleri gibi kullanabilirler.

BAHÇEMİZ

Yemyeşil bahçemiz ve oturma alanlarımızla öğrencilerimize stresten uzak bir ortam sunuyoruz.

HOBİ ODAMIZ

TualKöy Kız Yurdu’nda diğer yurtlardan farklı olarak bulunan bu etkinlik alanında; dikiş, örgü, takı tasarımı, kanaviçe, keçe vb el işlerini yapabileceğiniz malzemeler bulunmakla birlikte, belli günlerde sabun yapımı, ebru ve çikolata sanatı gibi atölyeler düzenleyerek öğrencilerimizin sınav streslerini bir nebze olsun azaltmayı, hayatlarına yeni ilgi alanları katmayı amaçlıyoruz.